O Kancelarii

Nasz sukces w bezprecedensowym sporze przed KIO: budowa gigantycznego systemu GSM-R na liniach kolejowych PKP PLK S.A.

05.02.2018

Radca prawny Tomasz Siedlecki reprezentował PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w przetargu na budowę systemu łączności ERTMS/GSM-R. System złożony ze światłowodów i słupów transmisyjnych wzdłuż większości linii kolejowych w Polsce umożliwi cyfrową komunikację pomiędzy systemem kabinowym w pociągach, a systemem zarządzania ruchem. System jest kluczowym elementem wprowadzania interoperacyjności na europejskiej sieci kolejowej. Przetarg jest ewenementem na skalę europejską. Rozstrzygniecie Krajowej Izby Odwoławczej ma kluczowe znaczenie dla realizacji całego programu inwestycji kolejowych.

W przetargu brały udział trzy konsorcja: Nokia (2,644 mld zł), Kapsch-PORR  (3,724 mld zł) oraz konsorcjum chińskich firm (4,8 mld zł). Za ofertę najkorzystniejszą PKP PLK uznała ofertę Nokii. Konsorcjum Kapsch-PORR zakwestionowało prawidłowość zwycięskiej oferty i odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej. Wyrokiem z dnia 19 stycznia 2018 r. Krajowa Izba Odwoławcza utrzymała w mocy decyzję PKP PLK. Razem z mec. Tomaszem Siedleckim przed Krajową Izbą Odwoławczą PKP PLK reprezentowała Kancelaria GWW.

Na wcześniejszym etapie przetargu Kancelaria Siedlecki dokonywała oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

„Instalacja systemu GSM-R, który ma objąć swoim zasięgiem ponad 13 tys. km linii kolejowych w całym kraju to bezprecedensowa inwestycja. PKP PLK wyda na nią ponad 3 mld zł. Ze względu na specyfikę inwestycji spór między PKP PLK a konsorcjum Kapsch-PORR od strony prawnej również był bezprecedensowy. Dzięki temu Kancelaria dysponuje unikatowym w skali kraju doświadczeniem, które możemy wykorzystywać w sprawach naszych klientów. Cieszę się, że Krajowa Izba Odwoławcza przyznała nam rację” – mówi mec. Tomasz Siedlecki.  

Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią.

Świadczymy usługi dla biznesu oraz posiadamy szeroką ofertę szkoleniową z zakresu specjalizacji Kancelarii. Działamy profesjonalnie i skutecznie. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, ale przede wszystkim z pasją. Jesteśmy Partnerem w Twoich interesach. 

ul. Nowowiejska 10 lok. 7, 00-653 Warszawa

tel. 533 025 903

e-mail: biuro@kancelariasiedlecki.pl

Wróć

Kontakt

KANCELARIA PRAWNA TOMASZ SIEDLECKI RADCA PRAWNYul. Nowowiejska 10 lok. 7
00-653 Warszawa

tel. +48 533 025 903
biuro@kancelariasiedlecki.pl